O autorze

adw. Jan Jakub Jańczak

Czym się zajmuję zawodowo? Specjalizuję się w prawie cywilnym. Ze względu na prowadzenie bloga prowadzę bardzo dużo spraw dotyczących prawa mieszkaniowego, czyli wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni, najmu, własności lokali i budynków mieszkalnych. Oprócz tego zajmuję się innymi sprawami cywilnymi, w tym spadkowym i rodzinnym, a także sprawami dotyczącymi nieruchomości warszawskich i reprywatyzacji. Posiadam duże doświadczenie w sporach sądowych. Zajmuję się także prawem gospodarczym, obsługuję podmioty gospodarcze takie jak spółki lub spółdzielnie. Publikuję artykuły i komentarze w różnych gazetach i periodykach, m.in w miesięczniku „Wspólnota Mieszkaniowa” i „Zarządca Nieruchomości”.

Jak mogę Tobie pomóc?

W celu uzyskania pomocy prawnej, zarówno drobnej, jednorazowej, jak i nawiązania stałej współpracy proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy. Nie udzielam bezpłatnych porad prawnych.

tel. 608-725-016

e-mail janczak@adwokatjanczak.pl

Komu pomogłem?

Moje duże doświadczenie i zaangażowanie sprawiło, że udało mi się pomóc wielu wspólnotom mieszkaniowym oraz spółdzielniom (i ich zarządcom) w:
– skutecznym wyegzekwowaniu należności od członków wspólnoty / spółdzielni,
– oddaleniu powództw sądowym przeciwko podjętym uchwałom lub innym dokumentom,
– negocjacjach pomiędzy zwaśnionymi sąsiadami reprezentującymi rozbieżne interesy,
– sporządzeniem projektów uchwał, regulaminów i innych dokumentów,
– uregulowaniem rozmaitych, trudnych sytuacji prawnych,
– uregulowanie praw do strychów, parkingów, garaży, piwnic,
– uregulowanie spraw spadkowych do lokali,
– sprawach administracyjnych np. przeciwko organom nadzoru budowlanego,
– wielu innych sprawach.

Udało mi się pomóc zwykłym mieszkańcom – członkom wspólnot mieszkaniowych oraz spółdzielni (właścicielom lokali i uprawnionym z praw spółdzielczych):
– w sprawach dotyczących dochodzonych od nich bezprawnie roszczeń od zarządu wspólnoty lub spółdzielni,
– w sprawach dotyczących wyeliminowania z obrotu prawnego bezprawnych i naruszających ich interesy uchwał i innych dokumentów,
– w sporach sąsiedzkich, w sprawach immisji, różnego rodzaju hałasów i innych uciążliwości,
– w sprawach związanych z najemcami lub zamieszkującymi Twoje mieszkanie bezprawnie,
– w sprawach przeciwko deweloperom, w tym dotyczących wad budynków lub wad technicznych lokali,
– w wielu innych sytuacjach związanych z zamieszkiwaniem, zarówno typowych jak i tych nietypowych,

Udało mi się pomóc najemcom, uprawnionym do zamieszkania z innych tytułów prawnych lub nawet bez tytułu prawnego będących w trudnej sytuacji w szczególności:
– w sprawach dotyczących eksmisji,
– w sprawach dotyczących podniesienia czynszu,
– w innych sprawach sądowych i pozasądowych z właścicielami.

Pomagam także właścicielom budynków mieszkalnych, deweloperom, pośrednikom nieruchomości i wszelkim innym osobom, które ze względu na zamieszkiwanie, zarząd lub wykonywaną działalność gospodarczą mają związek z prawem mieszkaniowym.

Zapraszam do kontaktu telefonicznego, by przekonać się, czy także w Twojej sprawie będę w stanie pomóc.

Życiorys

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłem także Studia Prawa Angielskiego i Prawa Europejskiego współorganizowane przez University of Cambridge oraz Uniwersytet Warszawski. Doświadczenie zawodowe zdobywałem współpracując od 2004 roku z Kancelarią adwokacką Jan S. Jańczak, a w latach 2008-2015 z Kancelarią Prawną Corpus Iuris Rotko i Wspólnicy Sp.k. W 2012 roku ukończyłem aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Od 2013 roku wykonuje zawód adwokata. Jestem członkiem Izby Adwokackiej w Warszawie. Uczestniczę w działalności Sekcji Prawa Nieruchomości i Sekcji Prawa i Postępowania Cywilnego powołanych przez Okręgową Radę Adwokacką w Warszawie.

Dodaj komentarz